Baloniki reklamowe z logiem w krzywych

Baloniki reklamowe

Baloniki reklamowe

Aby balon prezentował się efektownie i skutecznie spełniał swoją funkcję reklamową, zadbać należy o odpowiednie przygotowanie znajdującego się na nim nadruku. Umieścić można tam zarówno logo, jak i slogan reklamowy czy adres strony internetowej lub ciekawą, rzucającą się w oczy grafikę, która zapadnie w pamięci potencjalnego klienta na długi czas. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż komputery, na których do odbywa się obróbka grafiki, która ma się znaleźć na powierzchni balonu, w odmienny sposób niż nasze oko postrzegają kolory oraz kształty logo. Więcej informacji na ten temat – poniżej.Tworząc baloniki reklamowe możemy mieć do czynienia z bitmapą. Wtedy to komputer widzi nadruk jako miliony pikseli, jakie wyświetlają się na zaznaczonym obszarze. Mają one format prostokąta, bez konkretnych kształtów oraz obiektów składających się na logo. Komputery widzieć mogą grafikę również jako skład. Mianem tym określa się odwzorowanie grafiki, gdzie każdy z elementów logo jawi się jako odrębny obiekt. Jest to o tyle ważne, jako że w większości przypadków nadruk odbywa się zgodnie z zasadą kolor po kolorze.

Aby firma zajmującą się tworzeniem nadruków na baloniki reklamowe prezentowała się efektownie, niezbędne jest przesłanie odpowiedniego przygotowanego składu logo lub grafiki. Pierwszym z elementem dysponować mogą graficy czy drukarnie współpracujące z danym przedsiębiorstwem. Skład zapisywany jest w postaci pliku jednego z dostępnych na rynku programów graficznych. Może mieć on rozszerzenie .ai, .cdr lub .eps. Skład inaczej opisać można jako grafikę, która po otwarciu w dedykowanym programie graficznym może zostać odpowiednio obrobiony.

Pisząc o zagadnieniu, jakim są baloniki reklamowe, nie sposób nie wspomnieć nieco więcej na temat bitmapy, czyli skanie lub zdjęciu grafiki, które ma się znaleźć na powierzchni balonu. W większości przypadków tego typu materiał nie może zostać wykorzystany do wykonania nadruku – znacznie lepiej sprawdza się do tego celu omówiony powyżej skład.